Pielgrzymka Uniwerytetów Trzeciego Wieku

16 października 2019 r.

6. Pielgrzymka Uniwersytetów Trzeciego Wieku przybyła na Jasną Górę. Modlitwa odbyła się tradycyjnie 16 października, w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły i wpisała się także w przeżywaną w tym roku 40. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i na Jasną Górę. W pielgrzymce wzieli udział słuchacze z uniwersytetów z Radomska, Łodzi i Nowego Sącza.

„Pielgrzymka ma nas wychowywać do owocnego korzystania z daru Maryi. To bardzo niezwykły dar Pana Jezusa dla nas i najbardziej osobisty dar, jak powiedział św. Jan Paweł II, który jest patronem tej pielgrzymki – przypomniał ks. Stanisław Gancarek, opiekun duchowy pielgrzymki - Uczymy się naśladować św. Jana w Jego zawierzeniu się Maryi. Przyjeżdżamy tutaj każdego roku, żeby odnowić nasz akt zawierzenia, który dokonaliśmy na pierwszej pielgrzymce, i zawsze chcemy pogłębić też istotę tego aktu.

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong' Mbang w Kamerunie. Homilię wygłosił ks. Stanisław Gancarek, mówił o tym, że Maryja jest najkrótszą droga do komunii z Bogiem”.  Na zakończenie Eucharystii uczestnicy pielgrzymki złożyli Akt Zawierzenia Matce Boże. Po mszy świętej w Sali Różańcowej konferencję o wychowaniu w rodzinie miał ks. dr Stanisław Gancarek a o godz. 15 uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na wałach.